Archive for Marzec, 2014

Sierść psa

Psia sierść na pewno wymaga odpowiedniego traktowania. Tutaj na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę codzienne szczotkowanie. Jeśli chcemy w odpowiedni sposób dbać o swojego pupila powinniśmy mu dawać odpowiednio zbilansowane jedzenie. To także wpłynie na poprawę stanu jego sierści. Psia sierść, jeśli się świeci oznacza, że jest to zdrowy pies. Na pewno niektóre rasy wymagają szczególnej pielęgnacji. Na pewno doskonale przystosowane pozostają szczotki, specjalne szampony odzywki. Pudelki są psami, które wymagają takiej pielęgnacji. Jeśli pies nie jest zadbany wówczas widać po nim od razu. Jego sierść może być szorstka, matowa, ale także miejscami łysieje oznacza to, że pies na pewno nie należy do szczęśliwych. Jeśli chcemy uniknąć tego lepiej dbajmy skrupulatnie o swojego pieska. Miłość do pupilów oznacza także opiekę nad nimi i to w pełnym wymiarze. Na pewno szampony dla psów potrafią pozbyć się chociażby częściowego problemu. Łuszczenie się skóry psa także jest problemem. Najważniejsze w całej pielęgnacji jest zbadać o to, aby pies nie miał pcheł i był odrobaczony. Na pchły można kupić specjalne preparaty, które aplikuje się w niedostępnym dla psa miejscu. Jest to zazwyczaj jego kark. Można kupić także obrożę dostosowaną do tego. Na robaki są specjalne tabletki.

Pies obrońcą domu

Na pewno pies jest obrońca domu, co nie można mu tego odjąć. Jeśli chcemy, aby nas pies był jak najbardziej w pełni aktywnym obrońcom powinniśmy mu zafundować wygodną budę. Oczywiście większość psów wcale nie chce sypiać na dworze, dlatego przyzwyczajają się do domowej atmosfery. Mając na uwadze jego obrończy charakter możemy mu zafundować wygodne legowisko w naszym domu. Trzeba go nauczyć odpowiednich nawyków, chociażby takich, że ma swoje miejsce w określonym położeniu i tam musi spać. Jeśli chce jeść, czy wyjść trze powinien o tym zasygnalizować, a nie od razu zjadać kawałek dywanu czy załatwiać swoje potrzeby podnosząc nogę na meble. Oczywiście nie możemy oczekiwać tylko reakcji psa, sami także powinniśmy wyczulić się na jego potrzeby wychodząc z nim kilkanaście razy na dzień. Pies, który wychodzi rano i wieczorem na pewno nie jest odpowiednio dobrze traktowany. Oczywiście pies, który będzie przystosowany do obrończego trybu powinien także przejść odpowiednie szkolenie. Czasami dobrze jest zadbać swojego pupila na takie krótkie szkolenie obrończe. Wiele osób, aby mieć takiego obrońcę wybiera duże psy nic w tym dziwnego skoro odstraszają samą posturą złodziei, rabusiów, czy złoczyńców.

Długie spacery

Długie spacery są zapewne bardzo ważnym atrybutem, jeśli mamy na myśli swojego pupila. Takie codzienne spacerki pozwalają nam zobaczyć jak wielkim szczęściem jest dla psa spacer z ukochaną osobą. Zapewne pies będzie potrafił docenić to jak wielkim staraniem jest spacer po lesie, czy łące, gdzie może się wybiegać. Takie spacery są bardzo stymulujące. Na pewno spowodują, że zarówno pies jak i pan zgłodnieją. Poza tym można takie spacery dopasować także do siebie względem dbania o formę. Jeśli raz na dzień przejdziemy się z pieskiem na krótka czy dłuższą wycieczkę do lasu na pewno wyjdzie nam to tylko na zdrowie. Nie chodzi o to, aby trzymać psa na smyczy, ale jeśli jest taka możliwość, aby pozwolić mu się wybiegać. Na pewno ułożony pies na naszą komendę przybiegnie z radością. Długie spacery sprzyjają zachowaniu odpowiedniej linii. Jeśli pies jest zdrowy, codziennie wychodzi na dwór, regularnie się odżywia i pan o niego dba to widać. Tłuste psy na pewno mają za mało ruchu. Należy pamiętać, że pies, który tyje nie robi tego ze względu na to, że za dużo je, ale dlatego że ma za mało ruchu. Wyście z psem na kilka minut przed blok to nie jest rozwiązanie. Tutaj potrzeba nieco dłuższych spacerów.

Szczeniaki, pielęgnacja

Szczeniaczki na pewno są bardzo kochane. Są to wspaniałe zwierzęta, które skupiają nasza uwagę na sobie. Są słodkie, ładne, malutkie, wymagają odpowiedniej troski, uwagi i nauki. Jak najbardziej szczeniaczki możemy już w pewien sposób tresować. Im są młodsze i szybciej są nauczane jak powinny się zachowywać tym szybciej pojmą, o co chodzi. Oczywiście nie na samej nauce polega ten czas szczeniactwa. Trzeba go także wykorzystać względem zabawy. Nasze szczeniaki na pewno będą zadowolone, jeśli razem z nimi będziemy bawić się piłeczką czy innymi zabawkami przystosowanymi specjalnie dla nich. Oczywiści ważne są tego typu gadżety dla psów, szczególnie w okresie szczenięcym, ponieważ całą swoją uwagę mogą skupić na zabawkach, a nie przykładowo na meblach. Dla nas samych będzie to o wiele lepsze wyjście z sytuacji. Na pewno nikt nie lubi wracać do domu, który przypomina jakby jakiś tajfun przeszedł przez mieszkanie. Dlatego właśnie, aby uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji zaleca się naukę od najmłodszych lat i przystosowanie odpowiednich akcesoriów do zabawy szczenięcej. Nie zmienia to dalej faktu, że szczeniaczki są bardzo kochane. Problem może nastąpić, kiedy podrosną, wówczas potrzebują dużo więcej opieki, a czasami jest o trudne dla jednego człowieka.

Pasjonaci zwierząt

Pod względem dopasowania odpowiednich zwierząt do naszych upodobań możemy wyróżnić wiele sposób na zaspokojenie swoich ambicji. Jeśli nie wyfraczy nam pies, kot, czy chomik, można dokupić jeszcze akwarium z rybkami, żółwia, myszkę, a może kameleona lub papugę. Możliwości przygarnięcia zwierząt jest naprawdę wiele. Pasjonaci zwierząt z pewnością będą mieli na uwadze odpowiednie gatunki. Takie osoby powinny koniecznie poznać zachowania zwierząt, które do siebie przygarniają. Powinny wiedzieć, w jaki sposób można zadbać o tego typu zwierzęta, mając do dyspozycji konkretne terrarium, klatkę, czy legowisko. Kupienie pieska jest na pewno bardzo dobrym pomysłem na samotność, jednak czy oby na pewno takiej osobie potrzebnych jest kilkadziesiąt zwierząt z różnych gatunków, aby ową samotność zagłuszyć. Może zdarzyć się w ten sposób, że pies, kot, mysz, chomik, królik, dodatkowo rybki, żółw to nadmiar obowiązków, z którymi nie można sobie do końca poradzić. Zwierzęta są bardzo absorbujące bez względu na to, jaki gatunek wybieramy. Zanim będziemy pewni na sto procent, że oprócz tej kolekcji pupilów, jakie posiadamy potrzebujemy następnych przeliczmy koszty i sprawdźmy czy jesteśmy w stanie poświecić tyle czasu, aby odpowiednio się nimi zajmować.

Dziki i sarny

Dziki i sarny to typowe zwierzęta leśne. Zajmują się swoim codziennym życiem przystosowanym na ternach leśnych. Żyją w stadach. Dlaczego tak wiele można powiedzieć odnośnie saren Idzików? Ponieważ człowiek ma czasami bliższy kontakt z tego typu zwierzątkami. Nie jest powiedziane, że bywa to przyjemne spotkanie, ponieważ bardzo często zdarza się, że takie zwierzęta lądują na maskach naszych samochodów. Z pewnością jesteśmy zdenerwowani z uwagi na zepsuty, być może prawie całkiem poniszczony pojazd, jednak powinniśmy ubolewać także nad zabitym zwierzakiem. Bardzo często sarny i dziki nie przezywają bliskiego kontaktu z samochodem osobowym czy ciężarowym. Oczywiście kwestia ostrożności podczas jazdy po drogach, gdzie lasy są w pobliżu jest bardzo ważna. Na pewno każdego na to stać, jeśli tylko ma na uwadze własne bezpieczeństwo, swoich bliskich, których wieziemy oraz tych zwierząt, które są bezbronne. Wiadome jest, że w nocy zdecydowanie naszą widoczność się ogranicza, dlatego powinniśmy mieć na uwadze odpowiednie zachowanie zwłaszcza w porach wieczornych. Dodatkowa uwaga, mniejsza prędkość na pewno będą mile widziane. Wcale nie jest powiedziane, że powinniśmy jechać ile fabryka dała.

Egzotyczne zwierzęta

Egzotyczne zwierzęta bywają bardzo dobrze widziane. Są osoby, które chętnie widziałyby takiego gada u siebie w domu. Dotyczyć może to generalnie węzy, pająków, ale także skorpionów, jaszczurek czy innych tego typu. Legwan to także doskonała propozycja dla osoby, która lubi żyć nieco odmiennie niż inni. W większości osoby mają w domach psy oraz koty, zaś są tacy koneserzy piękna przyrody, którzy przechowują kameleony, ptaszniki, czy skorpiony. Zwierzęta na pewno dadzą się lubić. Co prawda spora część ludzi ma pewne obawy przed wzięciem na rękę jadowitego pająka czy węża, jednakże niektóre osoby bez większych oporów uwielbiają takie egzotyczne zwierzęta. Największą obawę można mieć przed ich jadowitością, chociaż niektóre z tych zwierząt wcale nie muszą być jadowite. Przykładowo jaszczurki, nie budzą takiego strachu. Na pewno znajdą się także tacy, którzy lubią kolekcjonować swoich pupilków w wydaniu jadowitych gadów. Jednakże biorąc pod uwagę żółwie, które także cieszą się sporym zainteresowaniem nie musimy się niczego obawiać. Takie zwierzęta doskonale są przystosowane do życia w domach rodzinnych mając specjalnie przystosowane akwaria wypełnione wodą. Są doskonale dla wielu z nas.

Wychodzenie na spacer

Spacery z pewnością bywają bardzo przyjemne. Wiele osób uwielbia wychodzić ze swoim psem na spacer, który może być najlepszym wysiłkiem fizycznym dla wielu z nas. Wychodzenie na spacer powinno odbywać się codziennie. Czasami kilkugodzinny spacer z naszym pupilem nie tylko pozwoli nam się rozerwać, ale także wyciszyć, przemyśleć niektóre sprawy. Takie spacerki na pewno zbliżają do siebie zarówno psa jak i właściciela. Jeśli chcemy zapewnić psu moc atrakcji możemy zabrać go nad jezioro gdzie spacer będzie równoznaczny z kąpielą. Niektóre psy nie boja się pływać i bez problemu wchodzą do wody, inne można na to namówić w odpowiedni sposób. Spacer po łące czy po lesie także bywa bardzo absorbujący. Można porzucać psu patyk, który na pewno z chęcią będzie biegł po niego by przynieść go swojemu panu. Długie spacery na pewno są doskonałą formą czynnego relaksu zarówno dla właściciela jak i samego psa. Po takim spacerku należy się odpoczynek i solidna porcja wody. Jeśli jest upalnie dobrze jest zabrać ze sobą wodę w butelce i miskę dla psa, aby mógł swobodnie uzupełnić niedobór płynów. Dobrze jest być odpowiednio wyposażonym mając na uwadze profesjonalne spacerowanie ze swoim pupilem po parkach, lasach, łąkach i nie tylko.

Na ryby

Jak najbardziej ryby są bardzo dobrze przystosowane do człowieka. Wielu z nas nie chce mieć z pupila psa, kota czy chomika, gdyż za dużo pracy jest przy tego typu zwierzętach. Najmniej uciążliwe jak wiemy stają się rybki, które przy okazji są piękną ozdobą pokoju. Jeśli kupimy duże akwarium i wspaniałe, kolorowe ryby, do tego odpowiednie ozdoby wówczas możemy sobie uzupełnić pokój o dodatkową dekorację. Ryby są na pewno mniej absorbujące, gdyż wystarczy codziennie wsypać odrobinę pokarmu dla rybek i obserwować jak pływają. Raz na jakiś czas trzeba także wymienić wodę, gdyż może pojawić się problem z glonami. Z drugiej strony czysta woda to estetyka, dlatego trzeba wymieniać wodę. Jak najbardziej osoby, które nie lubią zbyt wiele pracować przy zwierzętach, a chcą je posiadać mogą skupić się na wspaniałych rybkach. Na pewno skalary bywają pięknymi okazami. Oczywiście nigdy nie jest tak pięknie, czasami choroba wdziera się także do akwarium. Jeśli rybki będą padać jedna po drugiej może powstać poważny problem. Warto to odpowiednio zbadać, zapytać o ewentualne środki oraz czekać na efekty. Czasami nie skutkują żadne metody i trzeba wymienić rybki, które pozdychały na inne. Czasami to jedyny sposób.

Zwierzęta – szkodniki

Zwierzęta, które są dla nas może i nieszkodliwe na pewno są ładne. Gorzej, kiedy stykamy się z rzeczywistością i mamy poryte podwórko. W takim przypadku na pewno zadziałał kret, którego należałoby przepędzić. Kiedy mamy pięknie zadbane podwórko, elegancką, zieloną i przystrzyżoną trawkę, kwiatki, a nagle budzimy się i patrzymy, że jest kilka dziur, które szpecą ogród mamy poważny problem. Warto by rozwiązać go dość polubownie. Na pewno nie ma sensu od razu zabijać, ponieważ jest to zwierzę, które właśnie w taki sposób funkcjonuje na świecie, jednak warto go namówić odnośnie tego, aby wybrał jednak inne miejsca. Są oczywiście humanitarne sposoby na kreta, które działają, jako odstraszacz. To zwierze jak najbardziej wybiera teren, który jest dla niego najbardziej przystosowany. Najskuteczniejszy odstraszacz na krety jest tanim, szybkim i domowym sposobem. Jest to powbijanie kilku patyków i zawieszenie na nich plastikowych butelek lub puszek. Kiedy wiatr zawieje na pewno kret przestraszy się hałasu. Taki sposób jest jak widać najlepszy dla nas i dla niego. Jest tani, bezpieczny dla zwierzęcia i nieszkodliwy dla naszego ogrodu. Jeśli się chce to można, krety boja się hałasu, dlatego na pewno wyniosą się z podwórka.